Header afbeelding

De Algemene Vergadering 2026

Op zaterdag 25 april 2026 kwamen wooncoop-coöperanten uit heel Vlaanderen bijeen in de Zebrastraat in Gent voor de jaarlijkse Algemene Vergadering (AV). Een dag vol inzichten, beslissingen en betrokkenheid van de gemeenschap.

Joris de Kelver, directeur wooncoop - wooncoop algemene vergadering 2026
Joris De Kelver geeft overzicht van 2025

De vergadering startte met een verwelkoming door Gert De Mesure, voorzitter van het bestuursorgaan, gevolgd door een terugblik op 2025 door directeur Joris De Kelver. Mede-oprichter Lukas Vanelderen nam de aanwezigen mee door de financiële resultaten en cijfers van 2025, en de budgetering voor 2026. Na een interactieve Q&A-sessie volgde het formele stemmingsgedeelte.

Gert De Mesure - wooncoop algemene vergadering 2026
Gert De Mesure, de voorzitter
Wooncoop algemene vergadering 2026 - vragenronde
Coöperanten stellen vragen

Het nieuwe investeringscomité

Ook werd de werking van het nieuwe investeringscomité toegelicht door bestuurders Bram Leroux, Jona Michiels en Ilse Mertens. Wooncoop hanteert sinds kort een proces om nieuwe woonprojecten op te starten en bestaande woonprojecten door te ontwikkelen naar een volgende fase. Het investeringscomité analyseert elk project grondig en beoordeelt daarbij zowel de financiële haalbaarheid als de inhoudelijke kwaliteit. Op basis hiervan formuleert het comité een helder advies voor het volledige bestuursorgaan. Zo kunnen de bestuurders een goed geïnformeerde beslissing nemen.

Ilse Mertens - wooncoop algemene vergadering 2026
Ilse Mertens legt het investeringscomité uit

Panelgesprek over de coöperanten-enquête

Tot slot was er een terugkoppeling van de resultaten van de coöperanten-enquête van 2026. Deze resultaten werden niet alleen gepresenteerd, maar ook besproken tijdens een panelgesprek met coöperanten. Zij deelden hun perspectief op de resultaten van de enquête en persoonlijke ervaringen. Zo ontstond een waardevolle uitwisseling tussen cijfers en verhalen uit onze gemeenschap. Binnenkort publiceren we de resultaten van de coöperanten-enquête in een apart nieuwsbericht. 

Panelgesprek over de coöperanten-enquête 2026 - tijdens de wooncoop algemene vergadering 2026
Panelgesprek met Marleen Boussy, Sophie Devolder, Merlijn Goossens, Johan Westra en Anita Cautaers

De foto's van Michiel Devijver

Dankzij Michiel Devijver kan je genieten van een selectie van de mooiste foto’s van de Algemene Vergadering van 2026.

wooncoop team en bestuursorgaan rvb 2026
Wooncoop AV 2026: De aanwezige bestuurders en teamleden